Hepimiz hemfikirizdir, sağlıklı bir yaşam için iyi beslenmek kadar spor yapmak da fazlasıyla gerekli. İşte bu yüzden yeni yıla gireli bu kadar az bir zaman olmuşken ve hepimiz yeni kararlar almak, yeni alışkanlıklar edinmek konusunda bu denli hevesliyken 2018’in son dönemlerinde bir hayli popüler olmuş, 2019’da da başı çekmeye aday spor trendlerine yakından bakmak istedik. 

Huzur dolu bir uçma keyfine var mısınız? Anti-gravity yoga, sporda yaratıcılık arayışında olanlar için muhteşem bir aktivite! Basitçe, ipek paraşüt kumaşı üzerinde geleneksel yoga hareketlerinin yapılması aslında. Bedenin yerle teması kesiliyor, yerçekimsiz bir ortamda spor yapmanın zevkine varıyorsunuz. Yoga hareketlerini havada yapmaya olanak sağladığından oldukça farklı bir deneyim olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda vücut enerjisinin düzenlenmesine yardımcı oluyor, bedensel denge kurmaya çalışırken zihinsel ve duygusal olarak da dengede kalmanın kapılarını aralıyor. Sıkılaştırıyor, esnetiyor; eğlencesi de cabası!

Spor salonunda kaya tırmanışı yapmaya ne dersiniz? Son zamanların trend sporlarından biri olan bouldering, yapay kaya tırmanışı anlamına geliyor. Gerçek kaya tırmanışından tek farkı, alçak kayalar üzerinde yapılıyor olması. Bouldering, fiziksel olduğu kadar zihinsel güç de gerektiren bir spor. Neden mi? Çünkü çeviklik ve kuvvete ihtiyacınız olduğu kadar, kendini yönetebilme becerisine ve organize olma yeteneğine de ihtiyacınız oluyor. Hafta içi veya hafta sonu, hava iyi veya kötüyken; her şartta kaya tırmanışı heyecanını doyasıya yaşamak için bouldering’i tercih edebilirsiniz!

2019’da sporu düzenli olarak hayatına dahil edeceklere küçük bir beslenme önerisi: Bedeni güçlü tutmak için beslenme programını ara öğünlerle desteklemek ve bol su tüketimi ile vücuttaki sıvı dengesini korumak önemli! Tadım Çiğ Kuruyemiş ve Kuru Meyvelerin; içerdiği yüksek lif ve dengeli besin değerleriyle ara öğünleriniz için en iyi alternatif olduğunu unutmayın 🙂